MATEMATYKA
Polub moją stronę:)
VIDEO
Nowa strona 2

 

 

 

 

 

 

Tomasz Grebski

 

Wolfram Alpha
Tomasz Grębski Wolfram Alpha

Wolfram Alpha

Praktyczny przewodnik po programie dla każdego

MATEMATYKA

Autor:

Tomasz Grębski

 

Wydawca: Oficyna Edukacyjna * Krzysztof Pazdro

Wydanie: I, Warszawa 2018 r.

Numer ISBN: 978-83-7594-158-6

Wymiary: 165 x 235 mm

Liczba stron: 216

 

Opis:

   XXI wiek na dobre już do nas zawitał, a wraz z nim nowe technologie. Dzięki rozwojowi informatyki i nowemu oprogramowaniu powstają nowe narzędzia pracy, które pomagają nam w wielu dziedzinach życia. Wielką rolę pełnią niewątpliwie programy komputerowe, bez których już dzisiaj trudno sobie wyobrazić codzienność. Wśród takich edukacyjnych i matematycznych programów na szczególną uwagę zasługuje program Wolfram Alpha. Z takich programów należy umiejętnie korzystać – przede wszystkim musimy posiadać już pewną wiedzę, aby dobrze się komunikować z programem, musimy też wiedzieć, czego od niego oczekujemy. Można to porównać do jazdy samochodem: znając zasady ruchu drogowego, możemy jechać przeciętnym samochodem lub przesiąść się do prawdziwego bolidu sportowego, jakim bez wątpienia jest nasz bohater, czyli Wolfram Alpha.

   Program Wolfram Alpha to nowoczesne narzędzie edukacyjne o potężnym potencjale, działające bardzo inteligentnie, rozumiejące nasze pytania, które możemy formułować na wiele sposobów. Celem Przewodnika jest nie tylko pokazanie niezwykłych możliwości programu oraz jak je wykorzystać, ale przede wszystkim zachęcenie do korzystania z tego narzędzia, które stale się rozwija. Dzięki wykorzystaniu programu Wolfram Alpha lekcje matematyki stają się bardziej atrakcyjne, a nauczyciel bez wątpienia staje się nowoczesnym nauczycielem, który przy tej okazji również się rozwija i poznaje najnowsze technologie komputerowe.

   Na końcu przewodnika znajduje się słownik angielsko-polski i polsko-angielski z terminologią matematyczną.

   Prezentowana książka przeznaczona jest zarówno dla ucznia, studenta, jak i nauczyciela czy wykładowcy. Z własnego doświadczenia wiem, jak przyjemnie pracuje się z tym programem wspólnie z uczniami. Krótko mówiąc - przyjemne z pożytecznym.

   Książka uzyskała pozytywną opinię korporacji Wolfram|Alpha LLC z siedzibą w USA. Autor oraz Wydawca uzyskał również zgodę od korporacji na wydanie oficjalnego Przewodnika po tym programie w języku polskim.

Kliknij TUTAJ, aby zamówić książkę.

Pobierz DEMO

Książka do nabycia również w księgarniach na terenie całego kraju oraz księgarniach internetowych.

 

 


 

 

 


 

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POLECAM
Mathteacher Matura Tomasz Grebski 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tomasz Grebski