MATEMATYKA
Polub moją stronę:)
VIDEO
Nowa strona 2

 

 

 

 

 

 

Tomasz Grebski

 

Nauka przy muzyce
Nauka przy muzyce

 

Ucz się przy muzyce – będziesz mądrzejszyMuzyczny serwis streamingowy Spotify dowodzi, że uczniowie i studenci zdobywają lepsze stopnie, jeśli w nauce towarzyszy im muzyka. Badania potwierdziły, że ma ona pozytywny wpływ na umysł i może wprawić go we właściwy nastrój do nauki. Do przedmiotów opartych na logice, jak matematyka, należy dobierać muzykę uspakajającą i wzmacniającą koncentrację, podczas gdy do przedmiotów kreatywnych najlepiej dopasować utwory, zawierające emocje, które chcemy przekazać.

Do badań zaproszono dr Emmę Gray, psycholog kliniczną specjalizującą się w terapii kognitywno – behawioralnej w British CBT & Counselling Service w Londynie. Dowiodła ona, że uczniowie słuchający w czasie nauki muzyki klasycznej w rytmie 60 – 70 uderzeń na minutę, na egzaminach z matematyki osiągali rezultaty lepsze średnio o 12 % od reszty kolegów1 . Melodia i zasięg tonów w muzyce klasycznej, jak, np. w utworze Dla Elizy Beethovena, pomaga uczyć się dłużej i przyswajać więcej informacji.

Lewa półkula mózgu służy do przetwarzania danych i rozwiązywania trudniejszych zadań i problemów. Są to kluczowe umiejętności w dziedzinach ścisłych, humanistycznych i nauce języków obcych. Słuchanie utworów z rytmem 50 – 80 uderzeń na minutę, jak We Can’t Stop Miley Cyrus lub Mirrors Justina Timberlake’a działa upajająco na umysł, co sprzyja logicznemu myśleniu i pozwala mózgowi łatwiej uczyć się i zapamiętywać nowe informacje.

Ucząc się przedmiotów takich jak sztuka, czy język ojczysty, uczniowie wykorzystują prawą półkulę mózgu, która odpowiada za oryginalne, kreatywne myślenie. Badania pokazały, że takie osoby powinny słuchać emocjonalnego rocka oraz muzyki pop, jak Firework Katy Perry oraz I Can’t Get No (Satisfaction) The Rolling Stones. Taka muzyka dodaje nam energii i dodatnio wpływa na kreatywność i pomysłowość.

Poniżej znajdują się listy utworów, do nauki kilku przedmiotów szkolnych:


Matematyka:

 


Przedmioty ścisłe, humanistyczne i języki obce:

 


Język ojczysty i sztuka:


Źródło: materiały prasowe Spotify

 


 

Zobacz także artykuł: Wpływ muzyki na sprawność matematyczną, czyli EFEKT MOZARTA

 


 

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POLECAM
Mathteacher Matura Tomasz Grebski 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tomasz Grebski