MATEMATYKA
Polub moją stronę:)
VIDEO
Nowa strona 2

 

 

 

 

 

 

Tomasz Grebski

 

Instrumenty
Instrumenty

Podczas mojej przygody z muzyką byłem posiadaczem kilku fajnych instrumentów.

A zaczęło się od akordeonu niemieckiej firmy Weltmaister 80 basów. Miałem wtedy 8 czy 9 lat i trzy lata uczyłem się na nim grać. Lekko nie było, wiele trzeba było dać z siebie, aby ten instrument zagrał, m.in. trochę siły.

Akordeon Weltmaister 80

 

 


Po trzech latach nauki rodzice zakupili mi organy B2 polskiej firmy Unitra. To były takie polskie Hammondy. Dwa rzędy klawiszy plus nawet basowe klawisze nożne. Na nich zacząłem już grać w zespole. Były tak ciężkie, że we czterech trzeba je było nieść na próby, ale wrażenie robiły. Nawet miały fajne analogowe brzmienia.

B2


Potem przyszedł czas na zachodni produkt, czyli japoński keyboard CASIO CK-500, kupiony w Pewexie za dolary. Miałem wtedy jakieś 14 lat. To było urządzenie wielofunkcyjne: keyboard, radio i dwa magnetofony. W połączeniu z organami B2 nieźle się to wszystko prezentowało.

Casio


I wreszcie, gdy byłem w liceum zostałem posiadaczem Rolanda E-5. To dość rozbudowany aranżer pod względem brzmień i rytmów /jak na tamte czasy robił mocne wrażenie/.

Roland E5


Potem zmiana aranżera na wyższy model Roland E-30. To była dość udana seria Rolanda.

E-30


W początkach lat 90tych stałem się posiadaczem profesjonalnego syntezatora Rolanda D-20. Miał w sobie oprócz świetnych brzmień, całe studio /sekwencer/. Na nim powstało wiele produkcji, m.in. MC Kowalsky i nie tylko.

Roland D-20


Wtedy wpadł mi w ręce również Roland JX8P, świetny analogowy syntezator.

Roland JX8P


W końcu przyszedł czas na zmianę firmy. To był Korg X3. Profesjonalny syntezator do dziś używany przez wielu światowych wykonawców. Używałem go m.in. przy nagraniach Toto-Sco. Świetnie sprawdzał się w graniu na żywo.

KORG X3


Również i aranżer zakupiłem firmy Korg - był to iS40

iS40

  


Następny mój Korg to TRITON - czołówka światowa, złoty medalista - to syntezator, sampler i całe studio w jednym. Niesamowity sprzęt. Można go obecnie zobaczyć prawie na każdym koncercie światowych gwiazd.

TRITON


Potem aranżer Korg pa1Xpro - w pełni programowalny aranżer z nieskończonymi możliwościami.

pa1Xpro


W roku 2010 zakupiłem klawisz firmy Kurzweil PC3x. Piękne brzmienia fortepianu, Hammonda i wiele innych. Cóż dodać, nie da się go opisać słowami. 

Kurzweil PC3x


i kolejne klawisze oraz moduły brzmieniowe:


KETRON SD90


KORG Triton - Rack


Yamaha MOTIF - Rack

 


Roland JX-8P z programatorem PG-800

 


Roland D-50


Yamaha DX7


KORG M1


Ensoniq SQ1 PLUS


Ensoniq KS-32


Alesis QS7

 


Alesis QS8

 


Jestem również posiadaczem fortepianu. Oto on:

Fortepian


 

A poprzedni mój fortepian to A.Hofer z 1860r. Odnowiony wyglądał tak:

A.Hofer 1860


 

 

Oprócz instrumentów używam programu Cubase już od czasów Atari. A byłem posiadaczem Atari 1040 STe, super sprzęt w roku 1990. Wtedy żaden komputer typu PC nie miał takich możliwości jak Atari.

Atari


 

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POLECAM
Mathteacher Matura Tomasz Grebski 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tomasz Grebski

Losowa Fotka