M-Blog

Przytulające się prostopadłościany

Jedną z bardzo ciekawych budowli pod względem architektonicznym jest Champion Motors Tower. To 40-piętrowy wieżowiec położony przy ulicy Sheshet Hayamim w dzielnicy Tel Awiw Bnei Brak w Izraelu . 

pp111

Wieża ma wysokość 160 metrów (525 stóp), a kiedy została otwarta w 2013 roku, była piątym najwyższym budynkiem w Izraelu. Wieża jest częścią Centrum Biznesowego Bnei Brak. Dlaczego jest ta budowla interesująca? Wystarczy spojrzeć jak wygląda i już uśmiech pojawi nam się na twarzy. Co zobaczymy? Zobaczymy dwa przytulające się prostopadłościenne wieżowce! A że każdy z nas lubi być przytulany, to na pewno miło się to ogląda.

Teren, na którym zbudowano wieżę, był wcześniej parkingiem samochodowym należącym do firmy „Champion Motors”, izraelskiego importera producentów samochodów, takich jak Audi, Volkswagen, Seat i Skoda. W 2009 roku działalność firmy została przeniesiona do innych lokalizacji i powstało nowe centrum serwisowe w Petah Tikva. Początkowo planowano budowę 16-piętrowej wieży dla „Champion Motors”, ale później w 2011 roku, prawie rok po rozpoczęciu budowy, zmieniono projekt na 40-piętrową wieżę.

Powierzchnia użytkowa projektu obejmuje około 50 000 metrów kwadratowych zbudowanej na polu o powierzchni 8 000 metrów kwadratowych. W podziemiu znajduje się pięć pięter parkingów, a na poziomie ulicy znajdują się salony samochodowe Audi, Volkswagen, Seat i Skoda. Pozostała część wieży przeznaczona jest na biura.

pp2.jpg

W 2011 roku, podczas budowy, firma ubezpieczeniowa Migdal za 70 mln szekli zakupiła 1/3 udziałów w wieży i została partnerem w finansowaniu budowy. 

 

 

 

pp11

 

 

Related Articles

logo 2022 joomla footer

© 2022 Tomasz Grębski MATEMATYKA