MATEMATYKA
Polub moją stronę:)
VIDEO
Tomasz Gr�bski Tomasz Gr�bski
 

 

 
 

 

 
   

 

 
                      

               

 

Wiedza i Życie - Sekrety Lotto
Sekrety Lotto

Artykuł:

"Sekrety Lotto"

autor: Tomasz Grębski

Wiedza i Życie nr 12 grudzień 2015

 

www.wiz.pl

 

 

 Streszczenie

    „Każdy szczęściu dopomoże, każdy dzisiaj wygrać może” - to słynny cytat z filmu „Jak rozpętałem II Wojnę Światową” (1969 r., reż. T. Chmielewski). Rozpocząłem od tego cytatu, ponieważ w tym artykule będzie trochę o szczęściu, o wygranych, o królowej nauk – matematyce oraz informatyce. Gry liczbowe to temat znany od starożytności. Ja zajmę się jedną z najbardziej popularnych gier liczbowych w Polsce jaką jest Toto Lotek. W artykule możemy przeczytać o historii gier losowych, w szczególności o Lotto, o komputerowych systemach zabezpieczeń Lotto, o szansie wygrania w zakładach prostych i systemowych, ale i nie tylko!
Przeanalizowałem 5637 losowań od początku powstania Toto Lotka w 1957 r.! Jakie wnioski mi się nasunęły? Czy są liczby pojawiające się częściej? Czy „szczęśliwa siódemka” jest rzeczywiście szczęśliwa, a „pechowa trzynastka” – pechowa? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w artykule.
Oprócz tego wiele ciekawostek i faktów z historii Lotto. Ten artykuł na pewno zainteresuje każdego. Tym razem M – jak Matematyka i M - jak Miliony:)

 

 
 

  
 

 

 

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POLECAM
Mathteacher Matura Tomasz Grebski

 

 

 

Tomasz Grebski

 

Losowa Fotka